O AUTORCE

Matematyczny umysł z artystyczną duszą

Myślę, że powyższe stwierdzenie jest tutaj naprawdę trafne. Otóż tak się składa, że jestem studentką matematyki, a jednak moją pasją jest pisanie. Mogłoby się wydawać, że te rzeczy się wykluczają, ale mi to nie przeszkadza. Wiem, że jestem pełna sprzeczności. Z jednej strony racjonalistka, która wie, że jeśli coś zaczyna, to już to kończy, bez względu na to, jak bardzo wyboista byłaby dana droga, potrafiąca analizować wszystko wokół, rozważając wszelkie "za i przeciw" zanim na coś się zdecyduje, a z drugiej strony czasami zagubiona romantyczka: potrafi bujać w obłokach, tworząc w swojej głowie tysiące obrazów mających związek z wieloma rzeczami, jakie to najczęściej znajdują "urzeczywistnienie" w postaci przelania swoich myśli na papier, zarówno zwykły, jak i wirtualny.
Nie wyobrażam sobie życia bez bliskich mi osób, dobrej książki, klimatycznej muzyki oraz aromatycznej kawy o poranku... Stąd też, ten blog założyłam z myślą o tym, by móc dzielić się z ludźmi wrażeniami odnośnie przeczytanych historii, a przez to uświadamiać, że czytanie to coś wspaniałego i pozwalającego nam przenieść się w myślach do innego świata. Jednocześnie chcę pokazać innym, że muzyka to sztuka, która jest piękna i podobnie jak dobra lektura sprawia, że na chwilę zapominamy o rzeczywistości. Na koniec jeszcze, założyłam ten blog po to, by móc przelewać własne myśli na papier w postaci felietonów na różne tematy, jak i prób indywidualnej twórczości (opowiadania, wiersze).

3 komentarze:

 1. W końcu ktoś podobny do mnie... matematyka zawsze należała do tych ulubionych przedmiotów, studia budownictwo - dużo, dużo matematyki ;) Artystyczna dusza? Jak najbardziej co z resztą widać na prowadzonym przeze mnie blogu. I też lubię pisać, chociaż do prawdziwego humanisty mi daleko ;) Sinusoida - bardzo dobre określenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prostu - wszechstronna. Można być przecież niczym człowiek renesansu. Pisarz, malarz, astronom, fizyk, geograf... Po prostu pełnia możliwości. Ale najważniejsze, to być sobą i próbować być w tym co się robi nie tylko mądrym, ale i szczęśliwym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w szoku, bo czuję się jakbym przeczytała mój własny opis. :o
  Matematyka moją miłością od zawsze i na zawsze, w końcu w październiku zaczynam moją przygodę z Politechniką. :) Ale czytanie również kocham i od czasu do czasu coś napiszę. Wydaje mi się, że mamy ze sobą wiele wspólnego. :)

  OdpowiedzUsuń

*Każdy komentarz, czy to pochwała czy też krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)
*Jeśli jednak zamierzasz napisać "fajny blog! może rev?" - lub coś w tym stylu, to naprawdę lepiej nie pisz niczego :)
*Nie bawię się w obserwację za obserwację, więc daruj sobie od razu takie pytania :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *