Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

sobota, 26 grudnia 2015

Santa Claus Factory TAG

     Ach, te święta - trzeba przyznać im jedno: mijają zdecydowanie za szybko. Już dzisiaj ostatni ich dzień, który to spędzam w dalszym ciągu rodzinnie, lecz także w wersji relaksu dla samej siebie. Uwielbiam przebywać z bliskimi, ale czasami potrzebuję odrobiny tej swojej "samotni", między innymi chociażby po to, by napisać coś na blogu. Jako, że zostałam nominowana do pewnego tagu książkowego, a często robię je na tym swoim "Chaosie Myśli", nie mogłam przepuścić okazji, by wykonać także i ten. Zwłaszcza, że tematycznie idealnie pasuje do tego świątecznego okresu, który co prawda już się kończy, ale jednak jeszcze się z tym tagiem chyba do niego załapuję. 
     Stąd też, chcę Was zaprosić do przeczytania Santa Claus Factory TAG, do którego zostałam nominowana przez Autorkę bloga Książkoholiczka94, za co serdecznie dziękuję! Polega on na przygarnięciu pięciu książek, ustalenia ich losowej kolejności, a następnie wylosowania z nich dwóch postaci do konkretnych kategorii oraz ocenie trafności tegoż losowania.
Wybrawszy ze swojej półki losowo pięć książek, które pierwsze rzuciły mi się w oczy, wygląda to w ten sposób:

Natomiast wybierając po dwóch bohaterów z każdej z tych książek, przy czym numer danego tytułu jest dla mnie automatycznie przyporządkowany danej kategorii - idąc nimi po kolei. Stąd też:

1. Carlos Ruiz Zafon - "Cień wiatru" (Daniel oraz Beatrice)
2. Magdalena Witkiewicz - "Po prostu bądź" (Paulina i Paweł)
3. Gayle Forman - "Ten jeden dzień" (Allyson oraz Willem)
4. Sabaa Tahir - "Imperium Ognia" (Laia i Elias)
5. Colleen Hoover - "Maybe someday" (Sydney oraz Ridge)

I kategoria ("Cień wiatru")

1. Mikołaj, czyli bohater, który w jedną noc obleci cały świat na swoim Rudolfie, rozdając dzieciom słodycze

Tutaj padło na Daniela, czyli bohatera fenomenalnej książki "Cień wiatru". Myślę, że idealnie sprawdziłby się w tej roli. Był niezwykle zawzięty w pilnowaniu lektury, jaką sobie wybrał, stąd też, gdyby za zadanie miał w ciągu jednej nocy rozdać wszystkim dzieciom słodycze, z pewnością ze swoim uporem by sobie poradził. Stąd tutaj trafność losowania - jak najbardziej mi pasuje. 

2. Pani Mikołajowa, która będzie troszczyła się o Mikołaja

Nie jestem pewna czy Beatrice dobrze sprawdziłaby się w tej roli... Ale tylko dlatego, że przez całą lekturę miałam wrażenie, że to Daniel troszczył się o nią, a nie odwrotnie - co zresztą jest jak najbardziej wskazane. W końcu mężczyzna ma dbać o dobro kobiety, prawda? :D Jednak była zakochana w tym swoim "Mikołaju", stąd mimo wszystko w jakimś tam stopniu pasuje do roli Pani Mikołajowej. 

II kategoria ("Po prostu bądź")

1. Elf - producent, czyli postać, która zaprojektuje Twój prezent. 

Ależ zabawnie się złożyło, że tutaj padło akurat na Paulinę - bohaterkę książki "Po prostu bądź". Myślę, że świetnie dałaby sobie radę z tym zadaniem. Studiowała architekturę, stąd miała głowę pełną pomysłów, była kreatywna - tak więc i z prezentem na pewno by sobie poradziła.

2. Elf - łasuch, czyli bohater, który zje z Twojej choinki wszystkie słodycze.

Jak sobie pomyślę, że tutaj padło na Pawła, to nie mogę się powstrzymać od śmiechu, bo nie wyobrażam sobie, jak ten dbający o muskuły mężczyzna może wcinać wszystkie słodycze wiszące na mojej pięknej choince... No, chyba, że byłyby one jakieś proteinowe - to kto wie, czy by się nie skusił! :D

III kategoria ("Ten jeden dzień")

1. Elf - leniuch, czyli postać, która będzie spała podczas pracy

Idąc po kolei, padło na Allyson. Jednak uważam, że tutaj trafność losowania jest znikoma, bo ta postać w ogóle mi nie pasuje do osoby, jaka spałaby podczas pracy. W książce "Ten jeden dzień", dziewczyna była tak zdeterminowana, żeby zarobić na bilet do Paryża, że mimo zmęczenia, świetnie radziła sobie pracując w miejscowej restauracji. Stąd też, tutaj się nie zgadzam. 

2. Elf - psotnik, czyli postać, która zrobi kawał Mikołajowi

Oj, Willem idealnie tu pasuje! Dla mnie nawet po drugiej części, czyli "Ten jeden rok" pozostał człowiekiem zagadką, który z jednej strony potrafił być poważny, czasami nawet melancholijny i to za bardzo, a z drugiej strony były momenty, kiedy miał naprawdę niezłe akcje, jakich to nadal do końca nie rozumiem. Stąd myślę, że byłby zdolny trochę popsocić. ;)

IV kategoria ("Imperium ognia")

1. Rudolf, czyli postać, która pociągnie sanie Santa Clausa

Widzę, że padło tutaj na Laię... Sama nie wiem, czy mi pasuje do tej kategorii. Z jednej strony była to postać bardzo wytrwała. Sam fakt, że przetrwała jako niewolnica w Akademii sprawia, że to ciągnięcie sani wydaje się być wręcz pestką. Lecz z drugiej strony była tak bardzo krucha i delikatna, że nie chciałabym obsadzać jej w tej roli.

2. Niegrzeczne dziecko, które dostaje rózgę

Elias? Haha, a to dobre - w zasadzie od swojej matki zapewne dostałby rózgę, bo wedle niej ludzkie zachowania były tymi złymi, a niszczenie słabszych traktowane było jako sukces. Stąd Elias, który nie chciał podporządkować się do końca regułom panującym w Akademii, wedle mnie na rózgę nie zasługuje, lecz z punktu widzenia tamtej społeczności - pewnie by ją dostał.

V kategoria ("Maybe someday")

1. Grzeczne dziecko, które dostanie wymarzony prezent

Czy Sydney była do końca grzeczna? Cóż - myślę, że tak. W końcu uczucia nie wybierają i to, że zakochała się w osobie mającej już kogoś, nie było jej winą. Pilnowała się, by nie zrobić niczego, czego mogłaby potem żałować i wiedziała, iż nie powinna kochać Ridge'a. Co poradzić, że miłość była jednak silniejsza? Mimo to, uważam, że ta postać na pewno dostanie wymarzony prezent, bo charakteryzowała się niezwykłą wrażliwością i dobrocią serca.

2. Camper, który podejrzy Mikołaja

Że niby Ridge miałby być taki ciekawski? Szczerze wątpię... Chociaż w zasadzie z nim różnie bywało, to jednak nie sądzę, że pasowałby akurat do tej roli i osobiście w tym punkcie nie zgadzam się co do trafności losowania.

     To już wszystko jeśli chodzi o dzisiejszy tag. Właściwie to już będąc po jego wykonaniu zastanawiam się, czy dobrze zrozumiałam treść tego zadania, ale mam nadzieję, że tak. Co więcej, może jest to nieco zabawny tag i w swoim wieku powinnam zająć się czymś bardziej ambitnym, ale w końcu są święta, więc każdy może chyba poczuć w sobie to dziecko, czyż nie? :) Zgodnie z tym, co zawsze robię - powinnam teraz kogoś nominować, ale jako, że święta powoli dobiegają końca, to powiem tak: zostawiam Wam otwarty punkt. Jeśli więc tylko spodobał Wam się ten tag i chcecie wykonać go u siebie - zachęcam!
     Niebawem znów się tutaj odezwę - na pewno z recenzją pewnej książki (w końcu!), jak również może kolejnym muzycznym wpisem bądź felietonem... Bo przyznam się szczerze, że tych splątanych myśli coraz więcej jest w mojej głowie i chyba pora przelać je na ten wirtualny papier. Póki co - trzymajcie się!

10 komentarzy:

 1. Genialny TAG, mogę się pochwalić, że znam dwie książki + jedna czeka na półeczce ;d

  OdpowiedzUsuń
 2. Imperium ognia na mnie czeka, jestem jej szalenie ciekawa! Pozdrawiam, Idalia ;**

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ostatnio "Maybe Someday" - fajna, lekka pozycja ;) ale ogólnie dość ciekawy pomysł z tym tagiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam niczego z wymienionych powyżej książek, ale moja przyjaciółka posiada Ember in the ashes i myślę, że się załapię na lekturę tej pozycji ;)
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Cień wiatru! kocham! Jestem dopiero w połowie, ale nie mogę oderwać się od tej książki. Dobry wybór! Pozdrawiam, bardzo ciekawy wpis ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ten TAG :D
  Daniel jako Mikołaj no fajnie :D
  Ale Ridge jako podglądacz ? buu niee :( :D


  Pozdrawiam
  http://coraciemnosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję, że odpowiedziałaś na moją nominację:) Niestety książek wybranych przez Ciebie nie czytałam, więc ich nie zweryfikuję:D

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że trochę trudny ten tag. Ale dałaś sobie radę idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post, masz bardzo fajny blog a Twoje wpisy są naprawdę bardzo interesujące Emotikon smile !
  ja juz obserwuje i zapraszam do mnie
  nowy post
  milentry-blog

  OdpowiedzUsuń
 10. Cień wiatru rozpoczęłam i jakoś nie mogę się wciągnąć. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo słyszałam o niej wiele dobrego:) Poza tym ta pozycja trochę już u mnie leży, więc czas najwyższy :D Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *