Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

O AUTORCE

Matematyczny umysł z artystyczną duszą


Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona ksiązkoholiczka… Stąd też tytułowe zdanie idealnie mnie opisuje. Jestem pełna sprzeczności. Z jednej strony ambitna racjonalistka, która wie, że jeśli coś zaczyna, to już to kończy, bez względu na to, jak bardzo wyboista byłaby dana droga, potrafiąca analizować wszystko wokół, rozważając wszelkie "za i przeciw" zanim na coś się zdecyduje, a z drugiej strony czasami zagubiona romantyczka: potrafi bujać w obłokach, tworząc w swojej głowie tysiące obrazów, jakie to najczęściej znajdują "urzeczywistnienie" w postaci przelania swoich myśli na papier, zarówno zwykły, jak i wirtualny.
Nie wyobrażam sobie życia bez bliskich mi osób, dobrej książki, klimatycznej muzyki oraz aromatycznej kawy o poranku... Stąd też, ten blog założyłam po to, by móc dzielić się z ludźmi wrażeniami odnośnie przeczytanych historii, a przez to uświadamiać, że czytanie to coś wspaniałego i pozwalającego nam przenieść się w myślach do innego świata. Jednocześnie chcę pokazać innym, że muzyka to sztuka, która jest piękna i podobnie jak dobra lektura sprawia, że na chwilę zapominamy o rzeczywistości. Na koniec jeszcze, założyłam ten blog po to, by móc przelewać własne myśli na papier w postaci przemyśleń na różne tematy, jak i prób indywidualnej twórczości (opowiadania, wiersze).

3 komentarze:

 1. W końcu ktoś podobny do mnie... matematyka zawsze należała do tych ulubionych przedmiotów, studia budownictwo - dużo, dużo matematyki ;) Artystyczna dusza? Jak najbardziej co z resztą widać na prowadzonym przeze mnie blogu. I też lubię pisać, chociaż do prawdziwego humanisty mi daleko ;) Sinusoida - bardzo dobre określenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prostu - wszechstronna. Można być przecież niczym człowiek renesansu. Pisarz, malarz, astronom, fizyk, geograf... Po prostu pełnia możliwości. Ale najważniejsze, to być sobą i próbować być w tym co się robi nie tylko mądrym, ale i szczęśliwym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w szoku, bo czuję się jakbym przeczytała mój własny opis. :o
  Matematyka moją miłością od zawsze i na zawsze, w końcu w październiku zaczynam moją przygodę z Politechniką. :) Ale czytanie również kocham i od czasu do czasu coś napiszę. Wydaje mi się, że mamy ze sobą wiele wspólnego. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *