Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

niedziela, 29 marca 2020

Kwietniowe premiery wydawnictwa IUVI - zapowiedź

     Dawno nie było u mnie wpisów z zapowiedziami premier, stąd też tym razem postanowiłam uraczyć Was garstką informacji o nadchodzących, kwietniowych propozycjach od wydawnictwa IUVI, które już kilkakrotnie zaskoczyło mnie naprawdę ciekawymi, inspirującymi, jak i też chociażby wzruszającymi historiami. To co, zaczynamy? 

1. Alix E. Harrow - "Dziesięć tysięcy drzwi" 

Autor: Alix E. Harrow
Tytuł: Dziesięć tysięcy drzwi
Liczba stron: 462
Premiera: 15.04.2020

W tej zniewalającej, pełnej liryzmu debiutanckiej powieści, której akcja rozgrywa się  na początku XX wieku, młoda kobieta odnajduje tajemniczą księgę i wyrusza w fantastyczną podróż ku samopoznaniu.
W ogromnej rezydencji pełnej egzotycznych skarbów, w której upływa jej młodość, January Scaller sama stanowi nie lada osobliwość. Będąc podopieczną bogacza pana Locke’a, ma wrażenie, że niewiele różni się od eksponatów na ścianach jego willi: jest tu wprawdzie otoczona opieką, ale zarazem czuje się ignorowana i kompletnie nie na miejscu.
Wszystko zmienia się, gdy w jej ręce wpada tajemnicza księga – spowita wonią innych światów, kryje w sobie opowieść o sekretnych drzwiach, miłości, przygodzie i niebezpieczeństwie. Każda jej strona przynosi odkrycia z trudem dających się objąć rozumem prawd o tym, czym jest świat. January stopniowo zaczyna też rozumieć, że historia przedstawiona w książce powiązana jest z jej własnym losem.
W tym czarującym debiucie Alix E. Harrow, zachwycającym bogactwem stworzonego świata i wyobraźnią autorki, czytelnik poznaje historię o z pozoru niemożliwych podróżach, niezapomnianej miłości i nieprzemijającej potędze opowieści. Czy odważysz się przekroczyć próg i samodzielnie odkryć magię, która kryje sie za drzwiami?
Sprawdź i sięgnij po „Dziesięć tysięcy drzwi”! (informacja znaleziona na iuvi.pl)

Osobiście jestem niezwykle zaintrygowana tym krótkim opisem, szczególnie, że ta historia wydaje się mieć swego rodzaju klimat, a to jedna z rzeczy, jakie bardzo sobie cenię w książkach. Myślę, że chętnie skuszę się na tę powieść i pozwolę jej zabrać siebie do świata stworzonego przez Alix E. Harrow. 
  
2. Yasmin Rahman - "Czego ci nie mówię" 

Autor: Yasmin Rahman
Tytuł: Czego ci nie mówię
Liczba stron: 440
Premiera: 15.04.2020

OLIVIA, CARA i MEHREEN – trzy zwykłe dziewczyny, każda inna. Trzy dziewczyny, które postanowiły popełnić samobójstwo. Żadna nie ma tyle odwagi, by zrobić to samodzielnie, dlatego logują się na stronie MementoMori.com i zostawiają informację o poszukiwaniu partnera do samobójstwa, a algorytm strony dokonuje wyboru. W ten sposób się poznają.
1. Imię i nazwisko
2. Wiek
3. Miejsce zamieszkania
4. Dlaczego chcesz umrzeć?

Wydaje ci się, że wiesz, co będzie dalej?
Że twórcy Memento.Mori tak pokierują dziewczętami, żeby odwieść je od dramatycznego kroku?
Albo wyślą do ich domów terapeutów, którzy pomogą wszystkim uporać się z problemami?
Albo skontaktują się z ich rodzicami, żeby ostrzec, co planują dziewczyny?
No cóż. To nie jest prosta historia z przewidywalnym finałem.
Dlatego warto ją przeczytać. A nawet trzeba.

Sięgnij koniecznie po „Czego ci nie mówię”! (informacja znaleziona na iuvi.pl)


Kolejna książka, która w jakiś sposób mnie zaintrygowała. Co prawda wydaje się być dość... depresyjna, lecz myślę, że to taki rodzaj historii, który prawdopodobnie skrywa drugie dno. Póki co - waham się nieco, czy to aby na pewno historia dla mnie, chociaż brzmi intrygująco. Czy po nią zatem sięgnę? Zobaczymy. 

 3. Shannon Messenger - "Wygnanie" 

Autor: Shannon Messenger
Tytuł: Wygnanie
Liczba stron: 472
Premiera: 15.04.2020


HARRY POTTER I PERCY JACKSON NA PEWNO ZNAJĄ JUŻ SOPHIE FOSTER – TA TRÓJKA ZMIENIŁA ŚWIAT. CZAS NA CIEBIE!

Bestsellerowa seria „Zaginione Miasta” – wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach – wreszcie trafia do rąk polskich czytelników!
Sophie myślała, że jest bezpieczna. Zadomowiła się w Havenfield, mogła liczyć na przyjaciół, a dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom telepatycznym zajmowała się trenowaniem Silveny  – pierwszego alikorna płci żeńskiej, na którego natrafiono w Zaginionych Miastach. W jej życiu w końcu wszystko zaczyna się układać.
Ale na wolności pozostają porywacze Sophie. A kiedy dziewczyna znajduje nowe wiadomości i wskazówki od tajemniczej grupy Czarny Łabędź zmuszona jest podjąć przerażające ryzyko  –  i narazić wszystkich na wielkie niebezpieczeństwo.
Gdy na jaw wychodzą starannie skrywane tajemnice, Sophie kolejny raz musi sięgnąć do swoich ukrytych wspomnień, nim na zawsze utraci bliską jej osobę.

W drugiej części  „Zaginionych Miast” Sophie musi odbyć podróż do najmroczniejszych zakamarków swojego połyskującego świata, którą czytelnicy będą śledzić z zapartym tchem.

„Wygnanie” to drugi tom serii „Zaginione Miasta”. (informacja znaleziona na iuvi.pl)

Niestety nie czytałam pierwszej części, stąd też raczej póki co nie sięgnę po tę historię. Niemniej brzmi ona niezwykle ciekawie i myślę, że bez wątpienia poleciłbym ją młodszym czytelnikom, by zachęcić ich do czytania książek i oderwania się od ślęczenia przed komputerem czy ekranem smartfona. ;)

4. Cathy Cassidy - "Letnie marzenie"

Autor: Cathy Cassidy
Tytuł: Letnie marzenie
Liczba stron: 280
Premiera: 15.04.2020


Poznaj trzecią z sióstr BOMBOnierek i poczuj rytm jej życia!

Przecież od zawsze marzyła o tańcu, więc kiedy pojawia się szansa na miejsce w szkole baletowej, Summer desperacko pragnie się do niej dostać.
Kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje, ale w przeciwieństwie do sióstr Summer nie ma czasu na leniwe dni i imprezy na słonecznej plaży. Przesłuchanie do szkoły baletowej staje się jej obsesją, a sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…
Im mocniej dąży do doskonałości, tym bardziej czuje się zagubiona. Czy na czas zda sobie sprawę – z pomocą chłopca, który chce czegoś więcej niż przyjaźni – że marzenia chadzają własnymi ścieżkami?

„Letnie marzenie” to już III tom serii „BOMBOnierki” (informacja znaleziona na iuvi.pl)

Podobnie, jak w przypadku książki "Wygnanie", tak i tutaj nie jestem obecnie zaznajomiona z poprzednimi tomami. Myślę jednak, że to taka lekka i słodka, zapewne jak jej okładka, historia, która na pewno będzie stanowić świetną alternatywę do spędzenia jakiegoś wieczoru, szczególnie dla młodszych czytelników.

     Tym akcentem kończę dzisiejszy wpis pełen zapowiedzi od wydawnictwa IUVI, osobiście najbardziej wyczekując historii "Dziesięć tysięcy drzwi" - myślę, że to właśnie po tę książkę bez wątpienia postanowię sięgnąć. A może Wy znaleźliście tutaj coś dla siebie? Jeśli tak, to teraz cierpliwie wystarczy poczekać do 15 kwietnia, a potem już tylko rozkoszować się lekturą!

1 komentarz:

  1. Nie czytalam ani jednej z tych pozycji, dziekuje Ci za recenzje! :) Pomoze mi w wyborze nastepnej lektury. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *