Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

środa, 31 sierpnia 2016

TOP 7 - cytaty miesiąca sierpnia

SIERPIEŃ


     Dzisiaj ostatni dzień sierpnia, co pewnie dla wielu z Was wiąże się z myślą: o nie, jutro do szkoły, znowu. Dla mnie to co prawda wciąż wakacje, chociaż nie opierają się już jedynie na leniuchowaniu, co zresztą mnie cieszy, bo takie nicnierobienie wprowadza mnie w jakiś podły nastrój... Jednak nie o tym dzisiaj mowa, więc nie będę za bardzo wybiegać w poboczne tematy. Otóż, zgodnie z tym, co pisałam dokładnie miesiąc temu - nadszedł czas na TOP 7 cytatów miesiąca - tym razem sierpnia.
    Przyznam się Wam szczerze, że wybór był trudny, jako że udało mi się przeczytać sporo wspaniałych książek. Łącznie było ich osiem (o tym więcej w podsumowaniu czytelniczym, które już niebawem się pojawi), lecz co lepsze - każda z tych historii była na swój sposób wyjątkowa i w zasadzie nie doznałam żadnych większych rozczarowań, co niezmiernie mnie cieszy. Postarałam się stworzyć ostatecznie zestawienie tych fragmentów, które w jakiś sposób szczególnie do mnie przemówiły. Stąd też - zapraszam do przeczytania poniższej listy.

7. Kristin Harmel - "Moje rzymskie wakacje"

"Cat, życie jest skomplikowane. Czasami trzeba podjąć ryzyko. Musisz opuścić swoją strefę komfortu. Musisz robić rzeczy, które są nieodpowiedzialne albo zwyczajnie głupie. Czy może ci się wtedy przydarzyć coś przykrego? Oczywiście. Ale jak można powiedzieć, że się żyło, jeśli nigdy w żadnej sprawie nie podjęło się ryzyka?"

6. Carlos Ruiz Zafon - "Gra Anioła"


"-Źle pan wygląda - zawyrokował.
-Niestrawność - odparłem.
-A co panu zaszkodziło?
-Życie."

5. Tomasz Jasturn - "Rzeka podziemna"

"Gdyby wszyscy przyznali się do rzeczy nazywanych potocznie "nienormalnymi", okazałoby się, że nie ma już prawie ludzi normalnych. A ci normalni są śmiertelnie nudni i nienormalni swoją normalnością..."

4. Amy Harmon - "Prawo Mojżesza"

"Dziwność jest przerażająca i niewybaczalna. Odkryłam jednak, że za tym także tęsknię. Za tą jego dziwnością, wspaniałością i odmiennością od znanych mi osób. I tych, które jeszcze poznam."


3. Jodi Picoult - "W naszym domu"

"Serce człowieka to nic więcej, jak zwyczajna półka, którą można obciążyć tylko do pewnego stopnia, bo w końcu coś musi z niej spaść i będzie trzeba pozbierać roztrzaskane szczątki."

2. Amy Harmon - "Prawo Mojżesza"

"Woda jest biała, gdy jest wzburzona. Niebieska, gdy jest spokojna. Czerwona, gdy zachodzi słońce i czarna o północy. I przejrzysta, gdy spada. Przejrzysta, gdy przelewa się przez głowę i wylewa z palców. Woda jest przejrzysta i zmywa wszystkie kolory oraz wypłukuje wszystkie obrazy."

1. Carlos Ruiz Zafon - "Gra Anioła"

"Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie."


     Myślę, że ostatni cytat idealnie podsumowuje myśli wielu książkoholików... :D Stąd też, tym akcentem przechodzę powoli do końca tego wpisu. Jak widzicie, nie mogłam się powstrzymać przed dwukrotnych wrzuceniem do tej listy książek "Prawo Mojżesza" oraz "Gra Anioła", ale to właśnie te dwa tytuły były zdecydowanie najlepsze w tym miesiącu. 
       Niedługo pojawi się podsumowanie czytelnicze oraz recenzja książki, jaką udało mi się przeczytać jeszcze w sierpniu. Póki co - trzymajcie się! 

9 komentarzy:

 1. ostatni cytat przebija wszystkie inne, krótki i treściwy. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, ostatni cytat będzie podobał się czytelnikom :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zafon zasłużył na pierwsze miejsce! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne cytaty! Rzeka podziemia i W naszym domu - piękne... i takie prawdziwe :)
  chocabooks :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne cytaty wybrałaś, wszystkie bardzo mi się podobały. Są naprawdę klimatyczne, a ostatni wywołał uśmiech na mojej twarzy. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 6. Znowu Zafon wygrywa :D Ten człowiek naprawdę potrafi czarować swoimi słowami. Zaintrygowana jestem również tym "prawem Mojżesza".

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam kolekcjonować wszystkie cudowne cytaty, ale jest ich tak dużo, że już straciłam z nimi rachubę! Jak byłam młodsza miałam specjalne cytatowe zeszyciki, w których wszystko notowałam, a i tak bardzo rzadko do nich zaglądałam :D Wzbudziłaś tym postem moje dziecięce sentymenty! ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha, widzę że w Grze Anioła można znaleźć niezłe punchline'y! Pozdrawiam! :D

  Kultura & Fetysze (klik!)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *