Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

piątek, 30 września 2016

TOP 7 - cytaty miesiąca września

WRZESIEŃ

     Zgodnie z tym, co zapoczątkowałam w lipcu, nadszedł dzisiaj czas na kolejną serię cytatów - tym razem tych, jakie zachwyciły mnie we wrześniowych lekturach. Łącznie udało mi się przeczytać siedem książek, chociaż recenzja ostatniej, po jaką udało mi się sięgnąć, pojawi się już w październiku. Sporo historii, jakie tym razem pochłaniałam, chwyciło mnie za serducho, bądź też po prostu usatysfakcjonowało, ale były też pewne wyjątki - historie, w których "coś" mi nie grało. O tym jednak więcej w podsumowaniu czytelniczym, które pojawi się niebawem.
     Natomiast teraz zapraszam Was serdecznie do przeczytania poniższych cytatów - być może któryś z nich również i w Was wywoła pozytywne odczucia bądź po prostu zapadnie Wam w pamięci.

7. Sarah Dessen - "Coś świętego"

"Z reguły okazujemy słabość wobec tych, którzy potrafią nas wesprzeć."

6. Carlos Ruiz Zafon - "Więzień nieba"

"-Człowiek czasem ma już dość uciekania - wtrącił Fermin. - Świat staje się bardzo mały, kiedy nie masz gdzie się podziać."

5. Anna McPartlin - "Gdzieś tam, w szczęśliwym miejscu"

"-Chciałabym być teraz gdzieś indziej - oznajmiła w pewnej chwili Bridie.
-Gdzie, mamo?
-Tam, dokąd chodzi Jeremy.
-Czyli gdzie? Dokąd chodzi Jeremy? - Na ułamek sekundy w sercu Maisie pojawiła się nadzieja. Może Jeremy powiedział babci o czymś, co zataił przed resztą rodziny?
-Gdzieś tam, w szczęśliwym miejscu..."

4. Carlos Ruiz Zafon - "Więzień nieba"

"Wariatem jest ten, kto ma się za całkowicie normalnego, a za nienormalnych uważa całą resztę..."

3. Sarah Dessen - "Coś świętego"

"Stojąc w obliczu tego, co najtrudniejsze, pragniemy zawrócić, ukryć się w naszym niewidzialnym miejscu. Ale to niemożliwe. I dlatego tak ważne jest nie tylko to, by ktoś nas widział, ale również i to, byśmy byli potrzebni..."

2. Nadia Hashimi - "Kiedy księżyc jest nisko"

"Los w końcu wszystko naprawia, ale dopiero po tym, kiedy cała praca zostanie wykonana, wszystkie łzy przelane, kiedy już się przetrwa wszystkie bezsenne noce."

1. Carlos Ruiz Zafon - "Więzień nieba"

"-Wie pan, któregoś dnia budzi się pan rano i uświadamia sobie nagle, że wszystkie pociągi już odjechały.
-Zawsze jest jakiś pociąg, do którego jeszcze można wsiąść. Zawsze."     Kolejny raz prym wiedzie autor Cmentarza Zapomnianych Książek. Jednak nic nie poradzę na to, że sposób, w jaki tworzy słowa, buduje zdania i wrzuca do nich nutkę czegoś, co przyciąga, tak mnie zachwyca. No cóż - powtórzę się kolejny raz, ale Zafon to dla mnie naprawdę Mistrz Słowa. 
     W najbliższych dniach pojawią się natomiast kolejne wpisy - podsumowanie czytelnicze września wraz z planami czytelniczymi na październik, recenzja "Glorii", a później - zobaczymy co jeszcze. Póki co - trzymajcie się! 

9 komentarzy:

 1. Czwóreczka taka prawdziwa! ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cytat spod numerku cztery podoba mi się najbardziej :D Aż sobie go zapiszę <3
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatni cytat podoba mi się najbardziej. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne cytaty z "Więźnia nieba", najbardziej podoba mi się nr 4. Cytat z lektury Nadii Hashimi doskonale pamiętam. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cytat z książki Zafona mnie zauroczył.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudne cytaty ♥
  Cień wiatru ♥
  O raju muszę sięgnąć po " Gdzieś tam, w szczęśliwym miejscu" :D

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Od razu widać jaki autor ma najlepszy styl. Naprawdę z książek Zafona po prostu czerpie się cytaty pełnymi garściami, na co drugiej stronie jest zdanie, które można sobie zapisać ;D Ja na razie mam za sobą tylko "Cień wiatru", ale na pewno nadrobię resztę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Cytat z numerem 1 zdecydowanie najbardziej mi się spodobał. Muszę w końcu przeczytać tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękne, wartościowe cytaty. Aż chce się... czytać.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *