Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

poniedziałek, 12 września 2016

Twórczość własna - kolejna dawka poezji.

     Dzisiejszego wieczoru powracam do Was z kolejnym tekstem, w którym prezentuję twórczość własną. Podobnie jak poprzednio, podzielę się z Wami dwoma wierszami, które napisałam jakiś czas temu. Mam nadzieję, że się Wam spodobają, wywołają jakiekolwiek refleksje czy też nawet jeśli nie przypadną Wam do gustu, to i tak poświęcicie te kilka chwil, by zapoznać się z tymi krótkimi tekstami. 

Codzienność

Ten sam dźwięk
Co każdego rana 
Stopniowo dociera do uszu
A dłoń czym prędzej 
Wyłącza ustrojstwo, które wyrywa
Z i tak niespokojnego snu.
Kilka chwil
Miarowych oddechów
Zerknięcie na wskazówki
Czas wstać.
Wziąć ulubionych parę szmat
Umyć włosy
Nałożyć puder
Szczyptę różu nanieść
Na blade policzki
Wachlarz rzęs oprószyć
Głęboką czernią
Usta pociągnąć
Krwistym pocałunkiem
Taniej szminki.
I wyjść przed siebie
Z uśmiechem na ustach
Tak, jakby wcale
Nie zawalił się świat.

Zapewne nie do końca tak wygląda codzienność. W końcu nie zawsze zawala się świat, prawda? Ale nawet jeśli to następuje, to trzeba wstać, zrobić to, co zawsze, po prostu żyć. Nie dać się wciągnąć na dno rozpaczy, nawet jeżeli jest czasami zbyt silna. Wtedy też - ani się spostrzeżemy, a wszystko stopniowo zacznie wracać do normy i jakikolwiek żal odejdzie w niepamięć.

Iluzja

Ciepły oddech 
Owiewa
Bladą skórę.
Cichy szept
Sączy się
W pobliżu ucha.
Delikatny dotyk
Elektryzuje
Płonące ciało.
Miękkość warg
Maluje
Swój własny kształt.
Czułe spojrzenie
Wypala
Znamię w sercu.
By ostatecznie wszystko
Było 
Tylko iluzją.

Nawet jeżeli chciałabym coś dodać do tego tekstu, to tego nie zrobię. Powstał, jest mi dosyć bliski i cóż - zostawiam otwartą interpretację, chociaż chyba za wiele tutaj do interpretacji nie ma. ;)

     Kolejna dawka twórczości za mną. Pozostało mi jeszcze kilka krótkich form, jakimi chciałabym się z Wami podzielić, ale mam też sporo cytatów, jakie sama napisałam i które też pewnie będą się tutaj pojawiać. 
      Niedługo zatem czekają na Was nowe teksty - recenzje, muzyczne wpisy i może też wiele, wiele innych. Póki co - trzymajcie się! 

2 komentarze:

 1. Oh, urocze. :3
  Uwielbiam jak ludzie coś tworzą, to inspirujące! I miło jest widzieć, że ktoś cały czas tworzy i się rozwija. ;')

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujące pomysły, ale jednak poprzednie wiersze podobały mi się bardziej, bo tutaj jakoś zgrzyta mi coś w tym podziale na wersy. Ale i tak podziwiam, bo kiedyś próbowałam pisać wiersze i wiem, że to wcale nie jest takie proste, jakby się wydawało. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *