Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

wtorek, 6 grudnia 2016

Podsumowanie czytelnicze listopada + plany czytelnicze na grudzień

     Co prawda minęło już kilka dni tego grudnia, lecz w końcu udało mi się znaleźć chwilę na to, by napisać dla Was podsumowanie czytelnicze listopada wraz z planami książkowymi (a raczej ich brakiem, ale o tym za chwilę) na trwający właśnie miesiąc. Muszę przyznać, że wynik, jaki Wam zaprezentuję, nie jest może zachwycający, ale cieszę się, że wśród tych lektur, tak naprawdę czytanie większości, było dla mnie czystą przyjemnością. Stąd też, nie przedłużając, zapraszam Was serdecznie do przeczytania poniższych punktów.

1. Podsumowanie czytelnicze listopada

LISTOPAD
Jak widzicie na zdjęciu, w listopadzie udało mi się przeczytać raptem cztery książki. Jest to niewiele, to fakt, ale cóż - mój czas wolny coraz bardziej się zmniejsza, a czasami po prostu nie mam nawet siły, by siedzieć nad jakąś historią i jedyne, o czym marzę, to się wyspać. Jednak, jak już wspomniałam, cieszę się, że tę niewielką ilość ratuje jakość książek - każda z nich wniosła coś innego do mojego życia, chociaż jedne bardziej chwytały za serce od drugich. Krótko opisując każdą z  tych historii wygląda to następująco:
 • Sara Pennypacker - "Pax" - egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa IUVI.  Piękna, wzruszająca, pełna przemyśleń i chwytająca za serce historia. Zdecydowanie jedna z lepszych książek tego miesiąca. Szczerze Wam polecam - na pozór banalna opowieść, a jednak wspaniała i na długo zostaje w pamięci.
 • Tosca Lee - "Potomkowie" - egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa IUVI. Jak na ogół rzadko sięgam po książki mające w sobie elementy fantastyki, tak ta historia całkowicie mnie porwała i jedyne czego teraz pragnę to jak najszybszej kontynuacji. Genialna, wciągająca opowieść.
 • Mitchell Kriegman - "Być jak Audrey Hepburn" - egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Kobiecego. To taka książka pełna charyzmy, niezwykle barwna i sprawiająca, że uśmiech pojawia się na twarzy.
 • Dinah Jefferies - "Córka handlarza jedwabiem" - egzemplarz  recenzencki od Wydawnictwa HarperCollins Polska. Książka mająca swoje plusy, jak i minusy, a jeżeli już miałabym wymieniać historię, jaka najmniej zapadła mi w pamięci w tym miesiącu, to padłoby na ten tytuł.
Zdecydowanie, jak już wspomniałam, chyba najlepszą książką był "Pax", chociaż postawiłabym go na równi z "Potomkowie" - dwie wspaniałe, wciągające historie, każda na swój sposób wyjątkowa. W zasadzie w tym miesiącu pojawiły się tylko egzemplarze recenzenckie. Tym samym wciąż nie udało mi się dorwać do mojej "Mariny" Zafona. No ale cóż, czeka cierpliwie.

2. Plany czytelnicze na grudzień

Nadszedł taki czas, gdy studia stały się głównym priorytetem, o czym pisałam zresztą na fanpage'u bloga. Kolokwia, zaliczenia - jak ich nie ma, to nie ma, a jak są - to wszystkie naraz. Stąd też nie robię planów czytelniczych. Wiem na pewno, że chciałabym spędzić trochę czasu z książką, ale nie planuję konkretnych tytułów. Myślę, że pojawi się jakiś egzemplarz recenzencki, ale może jeden czy dwa - na więcej nie mam czasu. ;) No i cóż, może w święta uda mi się sięgnąć w końcu po coś ze swojej półki. Ale jak to finalnie będzie - zobaczymy.

     To już wszystko, jeśli chodzi o dzisiejszy wpis. Jak u Was wyglądał listopad pod względem czytelniczym? Planujecie jakieś ciekawe lektury na grudzień? Piszcie, chętnie poczytam! :)
      Przypominam jeszcze o KONKURSIE, który kończy się JUTRO, tj. 7 grudnia - stąd nie zwlekajcie, jeżeli do tej pory się nie zgłosiliście. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Póki co - trzymajcie się!

8 komentarzy:

 1. Na wszystkie Jeże, tak mnie straszyli studiami i tak wszyscy na nie marudzą, a ja... nawet, jak mam kolosy to nie muszę się na nie uczyć poza jakimiś pojedynczymi oO Okej, do czytania na uczelnie mam sporo, ale właśnie: do czytania i zrozumienia, a nie do wykucia XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę sobie zakupić książkę Pax :)

  OdpowiedzUsuń
 3. muszę przeczytać Paxa :D też w święta chciałabym zabrać się za kilka książek czekających na mojej półce. no właśnie... Córka też średnio zapadła mi w pamięć, chociaż tak mi się podobała podczas czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Możemy śmiało przybić sobie piątkę - ja również przeczytałam w listopadzie tylko cztery książki! Także każda z nich podbiła moje serce. ;)
  Kochana - trzymam za Ciebie kciuki! A jeżeli one nie będą pomagać to pamiętaj o tym cudownym dowcipie, który ci niegdyś wysłałam podczas jednej z rozmów. :P
  Pozdrawiam cieplutko. <3
  Bluszczowe Recenzje

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przejmuj się! U mnie grudzień wypadnie również słabo pod względem lektur, bo mam sporo nauki.;/ A planów nie mam, czytam co leci po kolei, prawie. ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Cztery książki to naprawdę dobry wynik :)
  Ja w tym miesiącu robię sobie przerwę od czytania i planów też nie robię, nigdy, co mi się chce, to czytam xD Bądź czytam egzemplarze recenzenckie w kolejności, w której przyszły.
  Zaczytanego grudnia życzę!
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie kolokwia w większości rozegrały się w listopadzie, więc w grudniu zostało mi już tylko jedno, ale przyznam, że też wtedy nie mam zupełnie głowy do czytania. Ktoś wyżej wspomniał, że nie musi się uczyć na kolokwia, że trzeba zrozumieć tylko itd. Ale ta osoba chyba zapomina o tym, że jednak poświęca się czas na to przeczytanie i zrozumienie, a także występuje zwyczajne zmęczenie. Nawet jeśli materiał nie jest ciężki, to jednak po całym zabieganym dniu marzę tylko o śnie, a nie czytaniu książek, jakkolwiek przyjemne by nie były. ;/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nadal tkwię w "Potomkach". IUVI mnie chyba zabije tępym nożem...
  Świetne wyniki! :D

  Pozdrawiam,
  Izzy z Heavy Books

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *