Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

piątek, 30 grudnia 2016

KONKURS - wygraj książkę "Serce z popiołu"!

     Moi Drodzy, koniec roku za pasem, tym samym chciałabym uszczęśliwić kogoś już w tym Nowym Roku egzemplarzem świetnej książki. Tym samym ponownie zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania, jak zresztą głosi tytuł wpisu, jest książka "Serce z popiołu". To trzeci tom trylogii Katrin Lange, stąd stanowi przede wszystkim świetną gratkę dla osób, które czytały poprzednie części, a nie miały jeszcze możliwości sięgnąć po kolejną, ale też dla tych, którzy być może dopiero zamierzają sięgnąć po tę trylogię i powoli chcą kompletować sobie swój własny zbiór! Co trzeba zrobić, by wygrać? Klasycznie - odpowiedzieć na pytanie konkursowe!

KONKURS

REGULAMIN KONKURSU
 • Organizatorem konkursu jest autorka bloga Chaos Myśli.
 • Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo MUZA SA za pośrednictwem Business & Culture.
 • Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki "Serce z popiołu".
 • Konkurs trwa od  30 grudnia 2016 roku do 13 stycznia 2017 roku do godziny 23:59.
 • Aby wziąć udział w konkursie, należy udzielić odpowiedzi na poniższe pytanie konkursowe oraz podać swoje imię i adres mailowy.
 • Zwycięzca będzie jeden i zostanie wyłoniony spośród osób, której wypowiedź będzie najbardziej kreatywna.
 • Wyniki konkursu pojawią się na blogu w ciągu 3 dni od jego zakończenia, a osoba, która otrzyma nagrodę, zostanie dodatkowo poinformowana drogą mailową. 
 • Jeżeli w ciągu 5 dni od ogłoszenia wyników, osoba nie zgłosi się po wygraną, wybrana zostanie kolejna odpowiedź. 
 • W konkursie może wziąć udział każdy odwiedzający bloga (nie jest koniecznie posiadanie własnego bloga), wystarczy, że poda swoje imię i adres mailowy oraz udzieli odpowiedzi na pytanie konkursowe. 
 • Konkurs organizowany jest jedynie dla osób zamieszkałych na terenie Polski. 
 • Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.
 • Będzie mi miło, jeżeli zamieścicie baner konkursowy na swoim blogu i/lub fanpage'u (o ile go posiadacie), jednak nie jest to warunek konieczny. 
PYTANIE KONKURSOWE

Każdy z nas ma inną motywację, by sięgnąć po daną książkę. Dla jednego będzie to chęć poznania dalszych losów bohaterów, dla innych - możliwość powolnego zbierania danej serii...

Napisz, dlaczego to właśnie do Ciebie powinna trafić ta książka. Czy chcesz poznać dalsze losy Juli, a może dopiero teraz zaintrygowała Cię ta historia i pragniesz tworzyć swoją kolekcję od trzeciego tomu? A może jest jeszcze inny powód, dla którego to właśnie Ty musisz koniecznie zdobyć tę książkę? Cokolwiek Tobą kieruje - przenieś to na wirtualny papier, niech poniesie Cię kreatywność!

Nie zapomnij oprócz odpowiedzi, podać swojego imienia oraz adresu mailowego!

     Stąd też, Moi Drodzy, powodzenia! Jeżeli wahacie się, czy warto zawalczyć o tę książkę, pragnę rozwiać Wasze wątpliwości - łapcie RECENZJĘ. Mam nadzieję, że znowu zaserwujecie mi tutaj mnóstwo wspaniałych odpowiedzi. Czekam na nie z niecierpliwością! :) 

20 komentarzy:

 1. Łeee, jak to trzeci tom, to ja tym razem pasuję i pozwalam innym wygrać... ;D

  BTW. Jestem gdzieś w połowie "Ember in the Ashes Imperium Ognia" i jest naprawdę przyjemnie. Autorka nie szczędzi akcji, czuję się, jakby mnie ktoś napie*dalał akcją po głowie niczym drewnianą pałą... XD

  Kultura & Fetysze BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam poprzednich tomów, więc się nie zgłaszam, ale mam nadzieję, że szczęście uśmiechnie się do kogoś, kto naprawdę marzy o ukończeniu tej serii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym wygrać tę książkę, ponieważ:
  1.Zwolniło się miejsce na półce po światecznych porządkach :-)
  2.Miło by było zacząć rok od wygranej :-)
  3.Niedługo zaczynam urlop, więc będę miała czas na czytanie.
  4.Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, więc czas to nadrobić.
  5.Jestem książkomaniaczką i czyletholiczką :-)

  czerwone.jabluszko2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała seria zaintrygowała mnie już jakiś czas temu, jednak nie mogłam zebrać się do zakupienia jej, zawsze coś mi wypadało. I dlatego teraz chętnie zawalczę o trzeci tom, a wszystko dlatego, że jak będę mieć trzeci, to zakupie dwa poprzednie, ponieważ nie lubię mieć niedokończonych serii.
  "Serce z popiołu" zaintrygowało mnie (tak samo jak jej poprzedniczki) swoją okładką i opisem fabuły, który sprawia, że książka wydaje się być nietuzinkowa. Uwielbiam książki wyjątkowe i napisane z pomysłem, a w dodatku jestem sroką okładkową i kocham kolekcjonować książki z pięknymi okładkami i treścią. Ta pozycja idealnie pasuje do mojej kolekcji.

  Natalia
  natalia6202@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym wygrać ponieważ, to byłby super prezent na rozpoczęcie Nowego Roku

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Póki co nie miałam jeszcze okazji zapoznać się ani z tą książką ani z jej poprzedniczkami.Słyszałam o nich dużo dobrego i dlatego chciałabym skompletować całość-nie ma znaczenia od której książki zacznę najważniejsze żebym miała wszystkie gdy przyjdzie pora na zapoznanie się z nimi - nie lubię czytać trylogii czy sagi w długich odstępach.Wolę mieć całość i dopiero wtedy brać się za czytanie,tak by po skończeniu jednej części móc sięgnąć po kolejną.To taka moja fanaberia książkowa tak jak czytanie nowych książek :) - każdy ma jakieś swoje zboczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Póki co nie miałam jeszcze okazji zapoznać się ani z tą książką ani z jej poprzedniczkami.Słyszałam o nich dużo dobrego i dlatego chciałabym skompletować całość-nie ma znaczenia od której książki zacznę najważniejsze żebym miała wszystkie gdy przyjdzie pora na zapoznanie się z nimi - nie lubię czytać trylogii czy sagi w długich odstępach.Wolę mieć całość i dopiero wtedy brać się za czytanie,tak by po skończeniu jednej części móc sięgnąć po kolejną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chciałabym wygrać tę książkę. To powieść z gatunku, który wręcz ubóstwiam! Jestem wielką miłośniczką czytania książek w wersji tradycyjnej to znaczy papierowej (a nie z pdf’a). Uwielbiam czytać książki w każdym miejscu i czasie, kiedy tylko mam ku temu okazje i możliwość. Książki są przecież skarbnicami wiedzy i wiele można się z nich dowiedzieć nie tylko życiu i otaczającym nas świecie ale również o samym sobie, a później zastosowań nową zdobyta wiedzę w praktyce. Kocham ten zapach świeżej farby drukarskiej, szelest nie przeglądanych dotąd kartek, dlatego ta wygrana sprawiłby mi wiele na prawdę radości.

  sonia.27@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałabym wygrać tę książkę. To powieść z gatunku, który wręcz ubóstwiam! Jestem wielką miłośniczką czytania książek w wersji tradycyjnej to znaczy papierowej (a nie z pdf’a). Uwielbiam czytać książki w każdym miejscu i czasie, kiedy tylko mam ku temu okazje i możliwość. Książki są przecież skarbnicami wiedzy i wiele można się z nich dowiedzieć nie tylko życiu i otaczającym nas świecie ale również o samym sobie, a później zastosowań nową zdobyta wiedzę w praktyce. Kocham ten zapach świeżej farby drukarskiej, szelest nie przeglądanych dotąd kartek, dlatego ta wygrana sprawiłby mi wiele na prawdę radości.

  sonia.27@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo chciałabym wygrać tę książkę. To powieść z gatunku, który wręcz ubóstwiam! Jestem wielką miłośniczką czytania książek w wersji tradycyjnej to znaczy papierowej (a nie z pdf’a). Uwielbiam czytać książki w każdym miejscu i czasie, kiedy tylko mam ku temu okazje i możliwość. Książki są przecież skarbnicami wiedzy i wiele można się z nich dowiedzieć nie tylko życiu i otaczającym nas świecie ale również o samym sobie, a później zastosowań nową zdobyta wiedzę w praktyce. Kocham ten zapach świeżej farby drukarskiej, szelest nie przeglądanych dotąd kartek, dlatego ta wygrana sprawiłby mi wiele na prawdę radości.

  Sonia

  sonia.27@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. To ja muszę wygrać „Serce z popiołu”
  Bo to książka pełna żywiołów!
  Każdy już z cyki przeczytałam
  I właśnie tą ostatnią bardzo też chciałam
  Lecz niestety biedną studentką będąc
  Oszczędzać musze chcąc nie chcąc.
  Powieść napisana niesamowicie,
  Bardzo wpłynęła na moje życie.
  Pełna miłości i namiętności
  Oddaje charakter mej osobowości.
  Tęsknię do moich ulubionych bohaterów
  I życie bez nich me smutne, mimo deserów
  Nawet czekolada mi nie pomaga!
  Moja dusza tak bardzo błaga!
  Jestem tak bardzo stęskniona
  A ma dusza jest rozwalona.
  Poskładać się może w sposób jeden:
  Ta książka zadziała niczym eden!
  Pozdrawiam
  Emilia Buko
  emila.buko@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja koleżanka marzy o tej właśnie książce! To ostatnia z serii, której jeszcze nie zdążyła pochłonąć w całości jednym tchem. Jest wielbicielką Katrin Lange, i komu jak komu, ale jej z całą pewnością taki prezent zrobiłby wielką przyjemność.

  Katarzyna Toczona
  katarzyna.toczona@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyznam szczerze, że podobnie jak pozostałe dziewczyny biorące udział w konkursie, nie doznałąm jeszcze przyjemności rozkoszowania się trylogią Kathrin Lange, ba nawet o niej nie słyszałam! Jednakże, pomyślałam sobie a nóż widelec książka mimo dość banalnej okładki będzie wielkim zaskoczeniem? Z Twojej recenzji wynika, że książka jest warta świeczki, więc chociaż to nie do końca moje klimaty, to chociaż zawalczę! W końcu challenge PRZECZYTAM 100 KSIĄŻEK W 2017 sam się nie zrobi!

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam taką dziwną tradycję, że większość trylogii zaczynam od końca. Taki peszek, a może i szczęście. Jak ostatni tom przypadnie mi do gustu, wracam do początku. I nawet u mnie to się sprawdza, bowiem w większości wracałam do początku historii.
  Dlatego też, zgodnie z tradycją, chciałabym zacząć moją przygodę z Kathrin Lange od trzeciego tomu, czyli od "Serca z popiołu". Myślę, że ta książka przypadłaby mi do gustu, przez co zapoznałabym się później z dwoma pierwszymi tomami.

  Magdalena Zając,
  magda-17_17@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Przeczytałam dwie poprzednie książki, a mąż nie chce podarować mi trzeciej :( Twierdzi, że kupi mi ją, jak tylko przeczytam 10 książek, które czeka w kolejce na szafce nocnej. Nie rozumie, że "Serce z popiołu" byłoby przeczytane w jedno krótkie popołudnie, tak bardzo podobały mi się poprzednie części ;)
  mail: saszka234@gmail.com Aleksandra :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Książki towarzyszyły mi całe życie; pamiętam jak z zapartym tchem śledziłam przygody Ani z Zielonego Wzgórza, Robinsona Cruzoe i bohaterów Narnii. Jako nastolatka podkradałam mamie Harlequiny i z wypiekami na twarzy zaczytywałam się w tych trochę nieżyciowych romansach...
  Chyba głównie przez książki postanowiłam studiować polonistykę. Niestety czasu na (swoje) książki mam coraz mniej. Jako młoda mama przerzuciłam się głównie na poradniki rodzicielskie i...bajki dla dzieci. Po powrocie do pracy musiałam odświeżyć sobie i poszerzyć kanon lektur szkolnych. Właściwie nie pamiętam , kiedy kupiłam sobie książkę. (Ściągnięty z chomika audiobook się nie liczy). Bardzo chciałabym wygrać "Serce z popiołu", bo uwielbiam to uczucie, kiedy w me ręce trafia nowa, pachnąca drukiem książka. Uwielbiam prezenty a czy istnieje lepszy podarunek niż książka?
  Marta Serafin
  martus28332833@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym wygrać tę książkę, bo jestem małpą.
  Najprawdziwszą małpą, która wszystko robi na przekór. Dlatego większość książkowych serii zaczynam od przypadkowego tomu. To taka przypadłość, zwana losovos tomus. Nie da się jej wyleczyć, więc trzeba się do niej przyzwyczaić i po prostu czytać, co popadnie.
  Serię o Harrym Potterze zaczęłam od tomu trzeciego (filmowo od drugiej części), Pana Samochodzika poznałam w tomie czwartym, a Bellę i Edwarda w drugim. Mam nadzieję, że wiedza o tej przypadłości pomoże mi wygrać tę interesująco zapowiadającą się powieść.

  Patrycja Norek
  zielona0malpa@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Dlaczego to właśnie ja powinnam wygrać tę książkę?
  Z trzech powodów (no bo w końcu to trylogia):

  1. W postanowieniu noworocznym założyłam sobie,że przeczytam minimum 52 książki w 2017 roku. Chcę na nowo odkryć swoją dawną pasję, jaką jest czytanie i umieć się zatrzymać w codziennym pędzie rozkoszując się książką trzymaną w ręku i zatapiając się w świat bohaterów przywoływanych na kartach powieści. Jednak wszystkie dostępne mi w domu książki już dawno wyczytane, a wstyd przyznać, ale po świąteczno - sylwestrowych szaleństwach mój portfel wciąż błaga o litość. A pożyczyć książki niestety nie mogę, ponieważ ja zwykle czytam "aktywnie" - podkreślam fragmenty, zaznaczam coś, co mnie urzekło, czynię dopiski na marginesie... No jak nic pozostało mi tę książkę tylko wygrać ;).

  2. Co prawda nie czytałam jeszcze żadnej z poprzednich części owych trylogii, ale już od dziecka słyszałam wciąż od mojej mamy "A bo Ty tak zawsze robisz wszystko na opak niż się powinno". Kiedyś mnie to strasznie denerwowało, ale teraz już sama wiem, że tak jest w istocie i czytając tę trylogię właśnie w takiej a nie innej kolejności, kolejny raz pokazałabym mamie, że miała rację. A przecież mamę doceniać należy ;).

  3. Trzeci powód jest może prozaiczny, ale dla mnie niemniej ważny. Uwielbiam wszystko, co ładne, a okładka tej książki jest po prostu przepiękna! Jestem więc pewna, że nawet jeśli treść nie do końca mi przypadnie do gustu (co raczej mało prawdopodobne, sądząc po recenzji), to mimo wszystko będę do niej często sięgać po to tylko, żeby móc na nią popatrzeć ;).

  Agnieszka
  farfalla8631@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *