Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

niedziela, 23 grudnia 2018

Świąteczna nostalgia + życzenia

     Moi Drodzy... Tak, wiem, że dawno mnie tutaj nie było. Nie będę się tłumaczyć po raz kolejny, bo to nie ma sensu, a poza tym umieściłam niedawno na fanpage'u pewne informacje. Mimo tak długiego czasu nieobecności cieszę się jednak, że dziś dla Was tutaj coś piszę. Będzie więc trochę nostalgicznie, bo nastał już praktycznie świąteczny czas, a także będą życzenia - takie szczere, naprawdę od serca. No to co, zaczynamy, prawda? 
      Zacznę od tego, że chociaż na ogół wszelkie świąteczne życzenia pisałam zawsze w wigilijny dzień, bo był dla mnie swego rodzaju wyjątkowy, w tym roku postanowiłam zrobić to ciut wcześniej czyli raptem może godzinę przed 24 grudnia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że chciałabym wigilijny dzień spędzić z dala od mediów, podobnie jak resztę świątecznego czasu. Nie wiem na ile mi się to uda, a na ile ciekawość, czy pojawiły się jakieś nowe wiadomości, nie będzie silniejsza i przerwie moje postanowienie, ale jednak chcę spróbować odciąć się od tego wirtualnego świata. Chcę jak najwięcej czasu poświęcić rodzinie, temu, by odpocząć od szarej codzienności i od wielu sytuacji, jakie miały miejsce w moim życiu. Chcę podczas tych świąt, że tak to ujmę, stanąć w pełni na nogi z lepszym nastawieniem na zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok. Być może to banalne, bo każdego roku wmawiamy sobie formułki, że Nowy Rok to też nowa ja, ale wierzcie mi, że tym razem chcę by tak właśnie było... Ale o tym może wspomnę bliżej 1 stycznia. ;) 
     Natomiast tak jak już napisałam, chciałabym nie wchodzić na tzw. książkę twarzy, nie słyszeć powiadomień z messengera czy innych aplikacji, które często niosą wraz z sobą rzeczy, którymi ludzie usilnie próbują zepsuć humor... A tego nie chcę w te Święta. Chcę się uśmiechać, nie smucić, chcę być spokojna, a nie poddenerwowana, chcę skupić się na sobie, a nie na świecie wokół mnie, bo wiele się zmieniło i zmienia i trzeba ruszyć do przodu. Często mówi się, że "Święta Święta i po Świętach" i każdego roku jest pozornie tak samo: przygotowania, świętowanie i powrót do rzeczywistości, ale tak naprawdę każde Święta się różnią. Jedne możemy spędzać w innym gronie niż kolejne, jedne mogą przynieść rozmowy do nocy, gdy kolejne przynoszą szybkie pójście spać i tak dalej i tak dalej... Ale koniec tych lekkich świątecznych nostalgii. Trzeba łapać ten czas takim, jaki jest i cieszyć się z niego na tyle, na ile się tylko potrafi. :) Stąd też łapcie ode mnie trochę życzeń, o! 

ŚWIĘTA :)


Kochani... Życzę Wam, by te Święta były przede wszystkim takie, jakie sami sobie wymarzycie. Nieważne czy spędzacie je w małym gronie najbliższych, czy na wielkiej, rodzinnej imprezie, nie ma znaczenia czy będziecie świętować jedynie z drugą połówką, a może z przyjaciółmi, ważne jest to, byście spędzili ten czas tak, by go nie żałować i by był dla Was szczęśliwy. 
Życzę Wam też oczywiście zdrowia, bez którego ani rusz, cudownej atmosfery, mnóstwa pyszności, może nawet małego śnieżku, co by dodał klimatu, ciekawych rozmów przy wigilijnym stole (by obyło się bez niezręcznych pytań cioci, wujka czy też babci - "a to kiedy ten ślub będzie?" ;)), ciepłych gestów i tego, by uśmiech nie znikał Wam z twarzy ani na sekundę. 
Pamiętajcie też, by spędzić te Święta ze spokojem, bez niepotrzebnego stresu, bo "ryba jeszcze nie usmażona, a goście już się schodzą", bo to nie o to chodzi, by było perfekcyjnie i jednocześnie nerwowo, a o to, by poczuć bliskość z drugim człowiekiem... I pamiętajcie, by doceniać nawet małe gesty, nawet krótkie rozmowy czy chociażby mały uścisk dłoni z dawno nie widzianą osobą. Doceniajcie każdą chwilę, bo nie ma dwóch takich samych momentów w życiu. 

Trzymajcie się ciepło, Kochani, i mam nadzieję - do rychłego " mojego napisania, a Waszego przeczytania"! :)      

2 komentarze:

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *