Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

czwartek, 17 sierpnia 2017

Jesień w wydawnictwach Muza SA oraz Akurat - zapowiedź

     Moi Drodzy, dzisiaj przychodzę do Was z małą zapowiedzią, a dokładniej mówiąc: informacją prasową przekazaną mi przez media, w której znajdziecie co nieco o jesiennych premierach wydawnictw: Muza SA oraz Akurat. Chociaż pewnie o kilku z nich (szczególnie wyczekiwanym "Labiryncie duchów") słyszeliście, to być może znajdziecie tutaj jakiś tytuł, jaki Was zaintryguje i po który być może zechcecie sięgnąć. Stąd też zachęcam Was do przeczytania poniższych zapowiedzi! 

"Labirynt duchów"
    
Najbardziej oczekiwana premiera ostatnich lat, czyli nowa powieść Carlosa Ruiza Zafona, a także kontynuacja bestsellerowego „Prokuratora” Pauliny Świst i nowa książka Katarzyny Tusk, „Make Photography Easier” – tak zapowiada się jesień w wydawnictwach Muza i Akurat.

„Labirynt duchów” Carlosa Ruiza Zafona

Minęło szesnaście lat, odkąd księgarz Daniel Sempere po raz pierwszy, za sprawą swojego ojca, trafił do miejsca zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek. W „Labiryncie duchów” Daniel nie jest już chłopcem, który odnalazł książkę mającą zmienić jego życie, a mężczyzną, który za wszelką cenę pragnie poznać prawdę o śmierci swojej matki. Fabuła prowadzi czytelnika do samego sedna tajemnicy, dopełniając opowieść, która już stała się legendą. Obok znanych czytelnikom bohaterów pojawią się nowe postacie, a zwłaszcza interesująca okaże się tajemnicza i piekielnie inteligentna agentka służb specjalnych Alicja Gris. Premiera 11 października.

„Komisarz” Pauliny Świst, „Trzy dni i jedno życie” Pierre’a Lemaitre’a, „Żebro Adama” Antonio Manziniego

„Prokurator” Pauliny Świst to rewelacyjny debiut i jeden z najpopularniejszych tytułów tego roku. Fani twórczości autorki z zapartym tchem czekają na kontynuację powieści. Komisarz Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Radosław Wyrwa, na polecenie prokuratora Łukasza Zimnickiego rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się handlem ludźmi. W związku z tym zadaniem nawiązuje romans z bogatą i rozpieszczoną Zuzanną Kadziewicz – córką jednego z najbardziej znanych gliwickich biznesmenów. W sprawę angażuje się również Kinga Błońska. Czy bohaterowie rozwiążą kolejną zagadkę? O tym czytelnicy przekonają się już w listopadzie.

„Nie ma dziś w europejskiej literaturze lepszych kryminałów niż te, które pisze Pierre Lemaitre” – tak o książkach francuskiego autora mówi Zygmunt Miłoszewski. Tym razem Lemaitre powraca do formy krótkiej powieści psychologicznej z gatunku noir, potwierdzając po raz kolejny, że jak mało kto potrafi wzruszać czytelnika i jednocześnie zadawać mu katusze. Premiera 27 września. W listopadzie do rąk czytelników trafi kolejna książka z włoskiej serii kryminalnej Antonio Manziniego, rozpoczętej świetnie przyjętą „Czarną trasą”. „Żebro Adama” to druga sprawa kontrowersyjnego oficera policji Rocca Schiavone. Choć wolałby chronić swoje eleganckie clarksy przed błotem i śniegiem i zajmować się romansami, to przecież jest w swoim żywiole tylko wtedy, gdy rozwiązuje kryminalne zagadki.

"Martwy błękit"


„Pogromca grzeszników” Grzegorza Kalinowskiego, „Martwy błękit” Krzysztofa Bochusa

Na fanów gatunku kryminału retro pierwsza niespodzianka czeka już we wrześniu. „Martwy błękit”, drugi tom świetnie przyjętej serii kryminalnej Krzysztofa Bochusa, przeniesie czytelników do Gdańska i Sopotu lat trzydziestych ubiegłego wieku. W luksusowej willi zostają znalezione zwłoki znanego żydowskiego kolekcjonera i wyznawcy Kabały Saula Rottenberga. Wkrótce w makabrycznych okolicznościach giną kolejni członkowie jego rodziny. Dlaczego? Kto jest sprawcą? Czy kluczem do rozwiązania zagadki jest Kabała i jej święte litery? Pytania się mnożą, a próba znalezienia odpowiedzi może kosztować Christiana Abella życie. Premiera już 27 września.

Czy ktoś wyrównuje rachunki sprzed lat? Z tym pytaniem przyjdzie zmierzyć się aspirantowi Kornelowi Strasburgerowi. Wiosną roku 1930 Strasburger zajmuje się z pozoru błahą sprawą zabójstwa pewnej prostytutki. Śmierć Madame Gali jest w środowisku warszawskich sutenerów i kobiet lekkich obyczajów początkiem krwawej serii. Policyjne śledztwo idzie opornie, znacznie szybciej posuwa się śledztwo dziennikarskie, prowadzone przez reportera „Expressu Warszawskiego” Edwarda Gza. Młody ambitny dziennikarz łączy serię morderstw z wydarzeniami sprzed dwudziestu pięciu lat. Pierwszy kryminał Grzegorza Kalinowskiego trafi do księgarń już w październiku, otwierając jednocześnie nową serię.

„Make Photography Easier” Katarzyny Tusk

Dobre zdjęcie pozornie rządzi się prostymi zasadami. Należy wybrać miejsce, pomyśleć nad ujęciem i w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki. Jednak w tych trzech krokach kryje się tysiące szczegółów, które pozwalają fotografowi oddać całe spektrum emocji i znaczeń, od tych poważnych, po te najlżejsze. Katarzyna Tusk dedykuje swoją książkę wszystkim osobom, które lubią i chcą robić zdjęcia, niezależnie, czy korzystają z profesjonalnej lustrzanki, czy ze zwykłego telefonu z aparatem. „Make Photography Easier” w księgarniach od 27 września.

„Fit Mom. Ciąża” Anny Dziedzic

Także 27 września do księgarń trafi książka Anny Dziedzic. „Fit mom. Ciąża” to kompleksowy przewodnik dla kobiet, które chciałyby odpowiednio przygotować się do roli mamy i zastanawiają się, jakie zmiany zajdą w ich organizmie. Swoje porady autorka wspiera opiniami ekspertów w zakresie dietetyki, endokrynologii, położnictwa i ginekologii.

„Pułapki przyjemności” Roberta Rutkowskiego i Ireny A. Stanisławskiej,
 „Obudź się!” Chrisa Bareza-Browna

Dla miłośników książek o tematyce psychologicznej wydawnictwo Muza przygotowało m.in. nową książkę Roberta Rutkowskiego i Ireny Stanisławskiej, „Pułapki przyjemności”. Na podstawie własnych obserwacji oraz najnowszych badań autorzy bestsellerowego „Oswoić narkomana” wskazują, gdzie jest granica, za którą kończy się przyjemność i zaczyna uzależnienie, a pasja staje się obsesją oraz jak bezpiecznie czerpać prawdziwą przyjemność z pracy, jedzenia, seksu, zabawy, sportu, zakupów czy... gier liczbowych. Książka ukaże się 18 października.

8 listopada do księgarń trafi „Obudź się!” Chrisa Barez-Browna. To swoisty przewodnik, który pokazuje, jak pójść o krok dalej od mindfulness i wyrwać się z pułapki działania na autopilocie. Książka wypełniona jest kreatywnymi i nowoczesnymi ćwiczeniami, które pozwolą odzyskać kontrolę nad własnym życiem i wyjść ze stanu, w którym najistotniejsze wydarzenia nie są przeżywane w pełni świadomie.

"Rośliny nas ocalą. 15 roślin leczniczych zdolnych puścić z torbami koncerny farmaceutyczne."

„Rośliny nas ocalą. 15 roślin leczniczych zdolnych puścić z torbami koncerny farmaceutyczne” Miriam Borovich

Polacy są na najlepszej drodze, by stać się lekomanami: zgodnie z aktualnymi raportami leki dostępne bez recepty i suplementy diety stosuje prawie dziewięciu na dziesięciu konsumentów, a ponad jedna czwarta z nich – w niewłaściwy sposób. Tymczasem w przypadku typowych, codziennych dolegliwości zamiast po sztuczne substancje chemiczne można sięgnąć po... liście, korzonki i kwiaty: rośliny lecznicze o potwierdzonym naukowo działaniu. Książka Miriam Borovich pomaga nie tylko zdobyć o nich rzetelną wiedzę, ale i nauczyć się odpowiednio je dobierać, hodować i przygotowywać. Piętnaście opisanych w książce roślin umożliwia zastąpienie najczęściej nadużywanych medykamentów dostępnych bez recepty własną, naturalną i spersonalizowaną apteczką.  Premiera 13 września.

„Wybitne rody, które tworzyły polską kulturę i naukę” Marcina K. Schirmera, „Rodacy” Jerzego Danilewicza, „»Zośka« moja wielka miłość” Doroty Majewskiej i  Aleksandry  Prykowskiej-Malec

Estreicherowie, Lilpopowie, Kossakowie, Curie, Młynarscy, Lutosławscy, Żuławscy – książka Marcina K. Schirmera prezentuje historie siedmiu wybitnych rodzin, które współtworzyły od wielu dekad polską kulturę i naukę. Wśród ich przedstawicieli, obdarzonych wieloma talentami, byli: pisarze, malarze i architekci, naukowcy, inżynierowie, przedsiębiorcy, znawcy literatury i sztuki. Niezaprzeczalną wartością książki są niepublikowane dotąd fotografie. Premiera 15 listopada.

Natomiast w październiku ukaże się książka „»Zośka« moja wielka miłość”. To wspomnienia Haliny Sapalskiej z domu Glińskiej spisane w ostatnich latach jej życia. Hala była sanitariuszką batalionu „Golski” i wielką jedyną miłością „Zośki” Tadeusza Zawadzkiego. Szczególną wartością książki są opisy wydarzeń historycznych z okresu drugiej wojny światowej oraz postaci związanych z tymi wydarzeniami, obrazy przedwojennej Warszawy, a także ciekawe i tajemnicze dzieje posiadłości męża Hali w Kalinowej, gdzie dzieciństwo spędził m.in. Kazimierz Leski zwany polskim Jamesem Bondem, a także refleksyjne, niepozbawione humoru spostrzeżenia kobiety ponaddziewięćdziesięcioletniej.  Premiera 25 października

W książce „Rodacy” Jerzy Danilewicz śledzi  losy kilkunastu polskich repatrianckich rodzin, które mieszkały na terenie dawnego ZSRR. Najstarsze pokolenie pamięta rok 1936, gdy Sowieci deportowali ich z obecnej Ukrainy do Kazachstanu. Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak powracający Polacy radzą sobie w Polsce, a także w jakim stopniu zmienia się nasz stosunek  do nich. Dużą wartością publikacji są prywatne listy repatriantów.  Premiera 22 listopada.


"Żebro Adama"

  To już wszystko, jeśli chodzi o dzisiejszy wpis. Jakie książki najbardziej Was zainteresowały? Osobiście oczywiście z niecierpliwością czekam na "Labirynt duchów" Carlosa Ruiza Zafona - mojego tak zwanego "Mistrza Słowa" - to będzie książka, po jaką na sto procent muszę sięgnąć. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić jeszcze przed premierą - zobaczymy.
     Niebawem trochę się tutaj być może pozmienia, ale zanim to nastąpi na pewno czeka na Was jeszcze kilka recenzji, bo stos książek wciąż czeka na przeczytanie. Póki co - trzymajcie się!

Informacja oraz zdjęcia udostępnione przez: Media (Business & Culture) 

9 komentarzy:

 1. Prawie wszystkie bardzo chciałabym przeczytać. Odpuściłabym jedynie książkę Katarzyny Tusk i Anny Dziedzic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam "Cień wiatru" Carlos`a i jestem zachwycona. Mam nadzieję, że "Labirynt duchów" będzie równie dobry.
  Pozdrawiam ciepło! :)

  pateye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. O, a tutaj to chyba najbardziej mnie interesuje książka o roślinach! Serio, rośliny są spoko, wiele można wcinać zamiast brać suple. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej nie mogę doczekać się "Komisarza", mam nadzieję, że spodoba mi się tak samo jak "Prokurator". Chętnie przeczytam też "Trzy dni i jedno życie" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle fajnych książek, aż trudno się zdecydować :) Od Zafona znam tylko "Trylogię Mgły", dlatego nadrobię sobie najpierw inne powieści, zanim zabiorę się za tę nową. Ale i twórczości Pauliny Świst jestem bardzo ciekawa, poza tym widzę, że szykują się premiery intrygujących kryminałów, więc niewykluczone, że się na coś skuszę :D
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem dopiero po 2 tomie serii Zafona, ale bardzo mnie cieszy premiera 4 tomu, bo na pewno kiedyś przyjdzie na nią czas :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zafona na razie czytałam jedynie "Cień wiatru", ale chętnie sięgnę po kolejne jego książki, z premierową na czele ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na Labirynt Duchów czekam z niecierpliwością, w końcu to Zafón - planuję przy tej okazji powtórzyć sobie całą serie z Cmentarzem Zapomnianych Ksiązek w tle. Nie mogę sie już doczekać :)

  To, co mnie zaintrygowało, to "Make Photography Easier" - to może być książka, którą cały czas obiecuję mojemu mężowi. Żaden ze mnie profesjonalny fotograf, nawet amator przeciętny, ale jak widze, jak krzywdzi zdjęcia, to nie potrafię nie marudzić - prosi mnie o jakąś tego typu książkę już jakiś czas, a ja ni emogę znaleźć nic satysfakcjonującego. Może to?

  Pozdrawiam,
  Ewelina z Gry w Bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja prawie wszystkie bym przeczytał :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *