Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

niedziela, 7 maja 2017

"Kłamca i szpieg" oraz "Lato Eden" - premiery Wydawnictwa IUVI!

     Nie tak dawno premierę miała książka "Pierworodna", czyli kontynuacja wciągającej serii napisanej przez Toscę Lee. Nie mija chwila, a Wydawnictwo IUVI znowu szykuje dla nas, czytelników, niezwykle intrygujące premiery! Stąd też w dzisiejszym wpisie mam okazję podzielić się z Wami informacjami o dwóch książkach, jakie pojawią się w księgarniach już 10 maja. Łapcie więc zapowiedzi historii, jakie to być może zachęcą Was do siebie i skusicie się na sięgnięcie po którąś z nich, jeśli nie obie. 

1. Rebecca Stead - "Kłamca i szpieg"

"Kłamca i szpieg"

Autor: Rebecca Stead
Tytuł: Kłamca i szpieg
Wydawnictwo: IUVI
Liczba stron: 208
Premiera: 10 maja


"– Jeśli nie wrócę za dziesięć minut, to będzie oznaczało, że zdarzyło się coś strasznego.
– I co mam wtedy zrobić?
– Dzwoń po policję.
– Poważnie? A co jeśli pośliźniesz się w tych skarpetkach w łazience, uderzysz głową o wannę i stracisz przytomność? […]

Safer schyla się, zdejmuje skarpetki i rzuca je na trampki.
– Jeśli za dziesięć minut nie wrócę, dzwoń po policję, bo nie będzie to oznaczać, że się pośliznąłem w skarpetkach na podłodze w łazience, tylko że najprawdopodobniej jestem w stalowych szponach totalnego psychola. Okej?

IDZIEMY O ZAKŁAD, ŻE NIE PRZEWIDZISZ ZAKOŃCZENIA!


Gdy Georges wprowadza się do bloku na Brooklynie, poznaje Safera – odludka, wielbiciela kawy i szpiega. Georges dobrze się czuje w towarzystwie ciut ekscentrycznej rodziny Safera. Zapomina przy nich o kłopotach: że tata stracił pracę, musieli się przeprowadzić, a mama zaczęła brać dodatkowe dyżury w szpitalu. W szkole też nie jest łatwo – Georges znalazł się na celowniku Dallasa, specjalisty od wyszukiwania u innych słabych miejsc.
Pierwsza misja szpiegowska? Tropienie tajemniczego Iksa. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co nie, i co to wszystko jest za gra.

A W CO GRA ON SAM?" (źródło: http://iuvi.pl/)

2. Liz Flanagan - "Lato Eden"

"Lato Eden"

Autor: Liz Flanagan
Tytuł: Lato Eden
Wydawnictwo: IUVI
Liczba stron: 312
Premiera: 10 maja

"Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo?
Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień…
Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko.
Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało…
Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka – prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę.
Czy zdąży na czas?" (źródło: http://iuvi.pl/)


     No to co, skusicie się na którąś z tych książek? Osobiście miałam już do czynienia z piórem Rebecci Stead przy okazji "Całkiem obcy człowiek", jednak tym razem chyba daruję sobie najnowszy tytuł, jaki wyszedł spod jej pióra, natomiast bardzo intryguje mnie "Lato Eden" (dodatkowo przyciągając przepiękną okładką!), dlatego na pewno po tę książkę sięgnę. 
    Jeżeli natomiast chcecie być na bieżąco ze wszystkimi zapowiedziami Wydawnictwa IUVI , koniecznie sprawdźcie: 
  • stronę internetową -> tutaj
  • fanpage na facebook'u -> tutaj
     Niebawem znów postaram się coś dla Was napisać, a póki co - trzymajcie się! 

1 komentarz:

  1. Zaciekawiło mnie Lato Eden - chętnie bym przeczytała! ;) Ale poczekam najpierw na więcej opinii o tym tytule, żeby móc sprawdzić, co i jak. ;)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *