Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

wtorek, 3 stycznia 2017

TOP 7 - cytaty miesiąca grudnia

      
GRUDZIEŃ

     Zgodnie z tym, co pisałam w podsumowaniu grudnia, przyszedł czas na zaległą topkę cytatów. Co prawda, skoro przeczytałam raptem trzy książki, to i wybór najlepszych fragmentów miałam nieco mniejszy niż zazwyczaj. Mimo to udało mi się znaleźć kilka trafnych myśli. Nie przedłużając, zapraszam zatem do przeczytania poniższej listy. 

7. Zbiór opowiadań "Podaruj mi miłość"

"Przecież wszyscy pragniemy tego samego. By ktoś podarował nam miłość."

6. Cecelia Ahern - "Podarunek"

"Bywa, że jedna bardzo ważna rzecz ma wpływ zaledwie na garstkę ludzi. Ale bywa też, że mało istotna rzecz wpływa na całą ich rzeszę... Tak czy owak jedno wydarzenie - duże czy małe - potrafi poruszyć cały łańcuch ludzi. Zdarzenia mogą nas połączyć."

5. Amy A. Bartol - "Nieuniknione"

"Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli odpowiednio długo stoisz w jednym miejscu, w końcu przejdą obok ciebie wszyscy ludzie na świecie."

4. Zbiór opowiadań "Podaruj mi miłość

"Wstyd jest przyczyną sekretów, sekrety kłamstw, a kłamstwa rujnują wszystko. Szczególnie przyjaźnie."

3. Cecelia Ahern - "Podarunek"

"Czas jest cenniejszy niż złoto... Musimy więc wykorzystywać go mądrze. Czasu nie można spakować, przewiązać wstążką i złożyć pod choinką w bożonarodzeniowy poranek.

2. Cecelia Ahern - "Podarunek"

"Czasem trzeba się komuś ofiarować, żeby zobaczyć, kim się jest."

1. Zbiór opowiadań "Podaruj mi miłość"

"Może myliłam się, sądząc, że niektórych rzeczy nie mogę mieć, że coś jest poza moim zasięgiem. Może wolno mi mierzyć wysoko. Może to wszystko jest dla mnie, jeśli tylko zechcę."

     Tym akcentem przechodzę do końca tego wpisu. To właśnie te fragmenty najbardziej mnie urzekły. Być może któryś z cytatów trafi również i do Was - podzielcie się własnymi sugestiami, chętnie o nich poczytam. 
        Niebawem kolejne teksty - pora jeszcze rozliczyć się z najlepszymi, jak i najgorszymi książkami poprzedniego roku. Póki co - trzymajcie się!

6 komentarzy:

 1. Hah, umiliłaś mi wieczór. <3
  (Spędzany z kochanką zwaną matematyką...)
  Cytat 1 - cudo ^^ <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę serię wpisów. Cytat o kłamstwach najbardziej przypadł mi do gustu.
  Pozdrawiam,
  Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. "Podarunek" chciałabym bardzo przeczytać. Fajne cytaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę mądre i przemyślane cytaty :) Świetnie wybrałaś! Obserwuję i zapraszam!
  http://saraoskwarekportfolio.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo spodobały mi się wszystkie cytaty. Przyznam, że czytając Podaruj mi miłość jakoś aż tak nie zwróciłam na nie uwagi, a tu jednak jest parę ładnych cytatów z tego zbiorku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. I teraz muszę przez Ciebie te opowiadania przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *