Matematyczny umysł z artystyczną duszą. Matematyk z wykształcenia, aktualnie pracownik jednej z krakowskich korporacji, a z zamiłowania niespełniona pisarka i zakręcona książkoholiczka.

sobota, 21 października 2017

"Gdy tu dotrzesz" - zapowiedź książki od Wydawnictwa IUVI

     Moi Drodzy, dzisiaj przychodzę do Was z zapowiedzią książki, która już niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa IUVI. To kolejna propozycja, jaka kusi - chociaż myślę, że szczególnie tych, którzy lubują się w gatunku Young Adult. Jeżeli więc macie ochotę na coś lekkiego, to być może właśnie "Gdy tu dotrzesz" okaże się strzałem w dziesiątkę!

Autor: Rebecca Stead
Tytuł:
Gdy tu dotrzesz
Wydawnictwo:
IUVI
Liczba stron:
228
Premiera: 25 październik 2017

Życie Mirandy mocno się skomplikowało. Dostaje listy, które z niesamowitą dokładnością przewidują przyszłość oraz mówią o czyjejś śmierci. Gdy otrzymuje ostatni z nich, wydaje się, że może już być za późno...

„Gdy tu dotrzesz” to już trzecia książka Rebecki Stead wydana w Polsce – wszystkie ukazały się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa IUVI. Poprzednie tytuły: „Całkiem obcy człowiek” oraz „Kłamca i szpieg” spotkały się z dużym i pozytywnym zainteresowaniem dziennikarzy oraz czytelników. Joanna Olech okrzyknęła Rebeccę Stead „nową gwiazdą young adults”, a Juliusz Kurkiewicz uważa, że depcze mocno po piętach Johnowi Greenowi.

Miranda wiedzie z pozoru bezpieczne i spokojne życie zwykłej nastolatki, aż pewnego dnia jej świat wywraca się do góry nogami. Jej najlepszy przyjaciel Sal bez powodu obrywa na ulicy od nieznajomego chłopaka i zupełnie się od niej odsuwa. Zapasowy klucz do mieszkania, który jej mama chowa „na wszelki wypadek”, zostaje skradziony. A potem Miranda zaczyna otrzymywać dziwne liściki.

„Zjawię się, żeby uratować życie Twojemu przyjacielowi i sobie. Proszę Cię o dwie przysługi. Po pierwsze, musisz do mnie napisać list”.

Miranda nie wie, co robić. Łatwo byłoby zignorować pokręcone wiadomości, gdyby nie to, że ich autor wie rzeczy, o których nikt nie powinien wiedzieć, i z niesamowitą dokładnością przewiduje przyszłość. Jeśli tak, to Miranda ma jeszcze większy problem, ponieważ listy mówią, że ktoś ma umrzeć. Dziewczyna liczy na to, że będzie w stanie ostrzec tę osobę. Kiedy dostaje ostatni list, wydaje się, że może być już za późno na ratunek.

„Gdy tu dotrzesz” to wspaniała uczta literacka dla młodych czytelników. Rebecca Stead umiejętnie łączy filozoficzne rozważania nad sensem życia i podróżami w czasie ze zwykłymi sprawami życia codziennego, dojrzewania i przyjaźni. Z pozoru oderwane od siebie wątki łączą się konsekwentnie w logiczną układankę, utrzymując napięcie i prowadząc czytelnika do zaskakującego finału. (źródło: iuvi.pl)

Rebecca Stead - "Gdy tu dotrzesz"

    Jeżeli więc zaciekawiła Was ta książka, czekajcie cierpliwie aż pojawi się w księgarniach! Sama rozważam po nią sięgnąć, chociażby z czystej ciekawości... Jednak cóż - zobaczymy, czy ostatecznie się na nią skuszę.
     Niebawem znów odezwę się tutaj z nowym wpisem - recenzją "Na krawędzi wszystkiego", natomiast Wam przypominam o trwającym ciągle KONKURSIE. Póki co - trzymajcie się!

Informacja oraz zdjęcia udostępnione zostały przez Wydawnictwo Iuvi

2 komentarze:

Każdy komentarz, czy to pochwała czy też uzasadniona krytyka, niezwykle motywuje mnie do dalszego działania, stąd dziękuję za wszystkie pozostawione przez Was słowa! :)

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *